Na svátek sv. Mikuláše, 6. prosince se Leah Soldinie probudila časně s myšlenkou, že by měla zkusit těhotenský test. „Něco mi říkalo, že to mám udělat,“ řekla. Její menstruace nebyla opožděná, ale příznaky, které se naučila pozorovat v praxi PPR, naznačovaly „miminko“. Její očekávání se potvrdilo, test byl pozitivní. Leah se od dveří koupelny zadívala na svého dosud spícího manžela Rickyho s myšlenkou na to, jak se teď jejich život změní. Podle zvyku na svátek sv. Mikuláše vložila pak manželovi do boty lísteček se vzkazem: „Lepším dárkem než moje láska je už jen naše společná láska. Blahopřeji tatínku!“

   Průzkum ukazuje, že velká většina párů, které praktikují PPR, zakouší hlubokou intimitu. Těhotenství často posiluje jejich vztahy – jak mezi sebou navzájem, tak k Bohu – jak postupně vymění tabulky na záznamy cyklů za knihy o miminkách a uvažují o životě v lůně. Skutečnost, že už jsou prostřednictvím PPR více sladěni s tím, jak pracuje ženský organismus je vede k úžasu nad probíhajícím zázrakem těhotenství.

   Tak to bylo i s Leah a Rickym, jejichž první dítě Agnes Regina se narodila 4. srpna. „Bylo krásné pozorovat, jak roste z manželky do matky,“ říká Ricky. Když začnete vnímat, jak uvnitř vaší manželky roste váš syn nebo dcera a pozorujete, jak vaše žena prochází fyziologickými změnami, je to prostě nádherné. Těžko se to vysvětluje.“

   Leah, bývalá modelka (kdysi uchazečka o nejlepší modelku Ameriky), z které se stala katolická přednášející a spisovatelka, říká, že se „okamžitě a natrvalo zamilovala do svého vyvíjejícího se dítěte – a tato láska se rozšířila na Boha. „Moje těhotenství mi přineslo hluboké porozumění toho, jak je pán Bůh blízký a jak hluboký a intimní je vztah, který s námi chce mít,“ řekla Leah. Opravdu mne šokovala má zkušenost s tím, jak jsem byla s Agnes spojena od okamžiku početí. Nikdy jsem si ji nepřestala uvědomovat, i když to nebylo na mně vidět. Byla propojena s každou mou myšlenkou, snem i chvilkou odpočinku. Došlo mi, že takovým způsobem je i Bůh s námi.

   Když Agnes s kulatým obličejíkem a váhou 3,5 kg přišla, byla to pro Rickyho, který pracuje pro arcidiecézi Denver, láska na první pohled. „Stát se rodičem znamená začít se učit, co je pravá láska,“ řekl, milovat znamená toužit po největším dobru pro milovaného. To už začíná tehdy, když se stanete man- želem, ale nic to tak nezpřítomní, jako stát se otcem.

[Family Foundations, Volume 40, Number 3, listopad-prosinec 2013, str.12]