CO JE TO PŘIROZENÉ PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ (PPR)?

Liga pár páru učí STM podle Kippley-Prem metody, známé odborné veřejnosti  od r. 1971.

Přirozené plánování rodičovství je termín používaný k označení takových metod plánování a předcházení těhotenství, které se opírají o pozorování přirozeně se vyskytujících známek plodných a neplodných období v průběhu menstruačního cyklu. Zábrany početí se dosahuje pohlavní zdrženlivostí v plodném období.

Hlavními příznaky jsou změny tělesné teploty ženy po probuzení, sekrece hlenu děložního hrdla a změny na děložním čípku. Děložní hlen poskytuje spermiím výživu a prostředí k pohybu. Začne se zpravidla vytvářet několik dní před ovulací (uvolněním zralého vajíčka z vaječníku). Je pozitivní známkou plodného období. Tělesná teplota ženy při probuzení je nižší v době před ovulací; po ovulaci vlivem hormonálních změn stoupá. Trvalý vzestup teploty je známkou proběhlé ovulace.

 • Znalost principů plodnosti pomůže se lépe ubránit manipulacím a tlakům farmaceutického průmyslu, společnosti a medií.
 • Tato metoda je ve shodě s objektivními měřítky mravnosti. Má v úctě tělo manželů, povzbuzuje jejich vzájemnou něhu a podporuje výchovu k ryzí svobodě.
 • Rozhodnou-li se manželé pomocí této metody oddálit početí dítěte, měli by se přesvědčit, že je k tomu nevedou sobecké důvody, neboť rodina je tu přece pro život!

Kdo jsme

LIGA PÁR PÁRU (LPP) JE MEZINÁRODNÍ KŘESŤANSKÁ ORGANIZACE PRO ŠÍŘENÍ SYMPTOTERMÁLNÍ METODY (STM). DOBROVOLNÉ LEKTORSKÉ PÁRY VYUČUJÍ DALŠÍ MANŽELE A SNOUBENCE.

Kurzy

Každá žena je schopná porozumět svému cyklu (i když je nepravidelný) a každý muž je schopný porozumět cyklu své manželky - to je odkaz a zkušenost mnohých žen a mužů, kteří kurz už absolvovali. Kurz tedy není určený jen pro ženy, ale i pro jejich manžely, případně snoubence a Liga povzbuzuje muže, aby investovali svůj čas a pozornost této oblasti, která výrazně ovlivňuje vzájemný manželský vztah a která je jejich společnou zodpovědností. Zúčastnit se kurzu STM je nejjednodušší forma, jak se efektivně naučit prakticky používat symptotermální metodu PPR a vyznat se ve své plodnosti.

V kurzech probíráme
 • fyziologii ženské plodnosti
 • pozorování a hodnocení příznaků
 • určování plodných a neplodných období
 • nepravidelné cykly
 • pomoc v docílení těhotenství
 • ekologické kojení a návrat plodnosti po porodu
 • praktické hodnocení záznamů normálních i výjimečných cyklů
 • vhled do morálních otázek manželství a sexuality

Kurzy ligy se skládají ze čtyř navazujících setkání po dvou a půl hodinách, většinou v měsíčních intervalech.

Máte-li zájem o zorganizování kurzu ve vašem okolí, kontaktujte nás.

253

uspořádaných kurzů

2823

lidí prošlo našimi kurzy

19

Lektorských párů

30

let v ČR

Lektorské páry

cestyviry_play

Lektoři a zástupci LPP jsou dobrovolníci. Pochopili podstatný vliv způsobu života s PPR na manželský vztah, přístup manželů k dětem, šťastný rodinný život a konečně na zdravou křesťanskou víru. Pracují bezplatně a chápou svoji práci jako apoštolát manželské čistoty, který je v dnešní době velmi potřebný v Církvi a v celé společnosti.

Liga má zájem o vaši práci a zkušenosti a o rozšiřování sítě dobrovolných lektorských párů. Manželé, kteří absolvovali základní kurz, získali praxi v metodě a chtějí se o svou zkušenost rozdělit s jinými, se mohou u LPP školit na lektory. Školení je zdarma a probíhá z velké části korespondenčně. Uvítáme také pomoc jiného charakteru - podporu v technické administrativě, propagování našich kurzů, nebo zasílání finančních darů na provoz Ligy.

Nejnovější materiály

Z e-mailu lektorů STM: záznam cyklu po porodu

Občas v našem bulletinu otiskujeme zajímavé záznamy, které naši lektoři dostávají s prosbou o radu. Záznamy většinou nepřicházejí celé, až po skončení cyklu. Přicházejí […]

Rozhovor s novou poradkyňou

Katka, mohla by si čitateľom Novín z rodiny LPP predstaviť seba a tvoju rodinku? Som manželka a mama. Pred tým, ako som ostala […]

Poďakovanie po absolvovaní online kurzu

Touto cestou by som sa Vám (celému tímu LPP) chcela poďakovať za Vašu službu. Pred asi pol rokom sme u Vás […]